Гепатит С і вагітність: особливості, симптоми, лікування

Как вести себя, чем питаться при заболевании гепатитом С

Модераторы: dimychman, admin

Правила форума
Изображение
Материалы информационно-рекомендательного характера. В каждом отдельном случае свои действия необходимо согласовывать со своим медицинским специалистом!
Аватара пользователя
dimychman
Супермодератор
Сообщения: 42
Зарегистрирован: 27 июн 2017, 13:07

Гепатит С і вагітність: особливості, симптоми, лікування

Сообщение dimychman » 10 окт 2017, 12:08

Нерідко буває, що людина має певне захворювання, але не знає про це. Деякі недуги можуть мати неспецифічні симптоми або практично не проявлятися. Одне з таких захворювань – це вірусний гепатит С. Трапляється, що про інфікування цією недугою жінка дізнається під час вагітності, коли проходить повне обстеження. Як же поєднуються гепатит С і виношування дитини?

000 (3).jpg


Зміст:

  1. Симптоми гепатиту С при вагітності;
  2. Як гепатит С впливає на вагітність;
  3. Чи передається гепатит С при вагітності дитині;
  4. Чи можна лікувати гепатит С під час вагітності;
  5. Пологи з гепатитом С.


Симптоми гепатиту С при вагітності

Вірусний гепатит С – досить поширене захворювання, що вражає клітини печінки. Згідно з медичною статистикою, ним заражені приблизно 3% жителів планети. Цей тип вважається найважчим, в порівнянні з іншими видами гепатиту (всього їх є п’ять). Існує три шляхи зараження: через кров, незахищені статеві стосунки з носієм вірусу, а також від інфікованої матері до плоду. До слова, останній шлях зараження – найбільш рідкісний.

Ця хвороба піддається лікуванню. Складність полягає в тому, що гострий гепатит проявляється лише у одного з п’яти інфікованих. Решта можуть бути носієм захворювання (хронічна форма) протягом тривалого часу і не знати про це. Нерідко таке «непомітне» протягом закінчується цирозом або іншими онкологічними хворобами печінки.

Іноді симптоми все ж дають про себе знати. Це може бути відчуття втоми, погіршення самопочуття, як при застуді або грипі, розлади сну, болі в правому боці. Часто на такі ознаки не звертають уваги або списують їх на перевтому, порушення в харчуванні. Хоча нерідко трапляється, коли вагітність призводить до загострення захворювання (через збільшення навантаження на печінку), і жінка стикається з більш сильними проявами гепатиту С, серед яких:


  • сильна слабкість, швидка стомлюваність;
  • порушення апетиту, нудота, блювота;
  • біль і важкість у правому боці в зоні під ребрами;
  • потемніння сечі, кал стає сіруватим;
  • зниження ваги;
  • збільшення печінки і селезінки.

Такі симптоми змушують жінку звернутися за медичною допомогою.

000 (2).jpg


Нерідко жінки дізнаються, що мають вірусний гепатит С при вагітності, після першої здачі обов’язкових аналізів. Аналіз крові на маркери гепатиту С все вагітні здають двічі за 9 місяців очікування малюка: при постановці на облік і після 30 тижнів. Це тестування виявляє в організмі майбутньої матері наявність антитіл до вірусу. Тобто з’ясовується, чи стикався організм з цим захворюванням раніше. Якщо результат негативний, то є два варіанти: або жінка здорова, або інфікування названим вірусом сталося менш ніж за півроку до проведення тестування. Тому вагітні здають такий аналіз двічі.

Позитивний результат говорить про інфікування. Правда, нерідко у вагітних буває і хибнопозитивний аналіз, тобто перевірка крові показує присутність в організмі вірусу, якого насправді там немає. Чому ж так трапляється? Помилковий діагноз провокують різні захворювання, які мають майбутні матері: гормональні, аутоімунні, порушення обміну речовин. Навіть якщо під час здачі крові жінка була хвора на застуду мул на грип, то аналіз також може бути хибнопозитивним. Тому якщо у вагітної позитивний аналіз на маркери гепатиту С, то їй призначають додаткове тестування крові, а також ультразвукове дослідження стану печінки.Як гепатит С впливає на вагітність

Жінки, у яких виявили гепатит С під час вагітності, задаються питанням про те, як це відіб’ється на дитині і процесі його виношування.

Згідно з медичними даними, назване захворювання із мінімальним впливом на вагітність і не є показанням до її переривання. У жінок з хронічною формою недуги можливі передчасні пологи і народження дитини з меншою вагою.

Іноді у жінок з надмірною вагою гепатит С під час вагітності провокує гестаційний діабет (патологія вагітності). Цей стан характерно підвищенням рівня глюкози в крові і може загрожувати гіпоксією плода і викиднем. Щоб уникнути такого розвитку подій, потрібен нагляд фахівців і спеціальне лікування вагітної.Чи передається гепатит С при вагітності дитині

За статистикою, вірогідність зараження плода від інфікованої матері становить приблизно 5% (низька ймовірність зараження). Ризики зростають, якщо у матері є і інші небезпечні захворювання, наприклад, ВІЛ або ще один вид гепатиту.

При цьому грудне вигодовування не заборонено. Доведено, що цей вірус не проникає в грудне молоко. Дитина може заразитися під час годування лише в тому випадку, коли на сосках матері є кровоточать ранки, і в роті немовляти також є пошкодження слизової.Чи можна лікувати гепатит С під час вагітності

Що ж робити вагітній жінці, якщо у неї виявили гепатит С?

У звичайному стані гостра форма вірусу непогано піддається лікуванню, але під час очікування малюка більшість ліків протипоказано. Якщо захворювання не загострюється під час вагітності, то і лікування не потрібно, за станом жінки постійно повинен спостерігати лікар.

Якщо ж самопочуття майбутньої матері погіршується, то їй можуть призначити безпечні для неї противірусні препарати та імуномодулятори, а також кошти для поліпшення травлення, підтримки функцій печінки. Дуже важливі правильне збалансоване харчування і повноцінний відпочинок. Підбір препаратів здійснюється індивідуально лікарем. Самолікування при вагітності категорично заборонено.Пологи з гепатитом С

Найбільший ризик зараження дитини від матері з діагнозом гепатит С – під час пологів, у разі якщо на пошкоджені шкірні покриви дитини (при складних пологах) потрапить материнська кров. Існує думка, що під час кесаревого розтину ризик зараження набагато менше. Тому деякі гінекологи радять своїм пацієнткам з гепатитом С саме такий вид розродження. Кесарів розтин також рекомендують, якщо у жінки є інші серйозні хвороби, наприклад, ВІЛ.

Дитина, народжена від інфікованої матері, перебуває під наглядом фахівців, його кров кілька разів тестують на наявність антитіл до вірусу.Джерело: Я вагітна

Вернуться в «Образ жизни»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей